Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Інформаційно (стисло, без викладу всіх обставин):
Громадянин К., проходячи військову службу за контрактом на посаді інспектора прикордонної служби, вирішив одержати незаконну грошову винагороду за організацію незаконного переправлення громадян України, а саме: чоловіків, яким заборонено виїзд за межі країни під час воєнного стану.
Реалізуючи свій злочинний умисел, К. у вільний від військової служби час, підшукав особу, якій повідомив про можливість переправлення осіб через державний кордон України в обхід офіційно встановлених пунктів пропуску через державний кордон України.
Разом з цим, особа повідомила про протиправні дії К. до правоохоронних органів, які у свою чергу залучили його (за його згодою) до проведення слідчих (розшукових) дій, та, діючи під контролем правоохоронних органів, погодився на запропоновані К. умови перетину осіб через державний кордон України.
Далі, К., отримав від особи раніше обумовлену ним незаконну грошову винагороду у виді грошових коштів на загальну суму 4 000,00 доларів США за незаконне переправлення поза офіційно встановлених пунктів пропуску через державний кордон України.
Після чого, громадянина К. було затримано працівниками правоохоронного органу, а його протиправну діяльність припинено.
Що вирішив суд:
21 січня 2025 року Роздільнянський районний суд Одеської області затвердив угоду про визнання винуватості між громадянином К. та прокурором та призначив К. узгоджену міру покарання із застосуванням частини 1 статті 69 КК України у вигляді позбавлення волі строком на 2 (два) роки, з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та займатись діяльністю, пов’язаною із здійсненням охорони державного кордону України, строком на 3 (три) роки, без конфіскації майна.
На підставі частини першої статті 62 КК України замість позбавлення волі призначив К. покарання у виді тримання у дисциплінарному батальйоні строком 2 (два) роки.
Важливо:
Пошук процесуальних рішень можна здійснити в Єдиному державному реєстрі судових рішень за 511/4556/24.
Вказаний вирок суду не набрав законної сили.
Особа вважається невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено у порядку, передбаченому цим Кодексом, і встановлено обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили (частина 1 статті 17 КПК України).